vitisit.pl

Vitisit.pl – biznes, finanse, marketing

dekoracja okien
Biznes

Dekoracja okien

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – to znane polskie przysłowie jest wbrew pozorom bardzo trafne i prawdziwe. O tym w jaki sposób ludzie będą nas postrzegali, decydujemy poprzez nasze codzienne zachowania w ich towarzystwie. Istnieje bardzo wiele czynników i obszarów, na które mamy wpływ i które decydują o tym jak jesteśmy postrzegani przez postronnych ludzi.

Wygląd fizyczny to pierwszy element, który decyduje o tym jak jesteśmy postrzegani przez innych. Składa się na niego wiele mniejszych części, takich jak nasz wzrost, waga, postura, sylwetka, fryzura i kolor skóry. Są to rzeczy, na które po części mamy wpływ (np. waga i sylwetka) oraz na które nie mamy wpływu (np. wzrost). Niewątpliwie nasz wygląd wiele o nas mówi. Osoby chudsze, lepiej zbudowane i bardziej zadbane mają większe powodzenie nie tylko w życiu intymnym i miłosnym, ale również i zawodowym. Badania dowodzą, że osoby wyższe, przystojniejsze i atrakcyjniejsze, są o wiele częściej wybierane na lepiej płatne stanowiska. Dlatego też dbanie o swój wygląd jest tak bardzo ważne.

Drugim elementem, który jest równie ważny jak pierwszy, jest nasz ubiór. Poprzez ubiór możemy w łatwy i stosunkowo niedrogi sposób pokazać światu jakim typem człowieka jesteśmy. Ubrania bardziej sportowe mogą sugerować, że jesteśmy osobami bardziej walecznymi, dynamicznymi i emocjonalnymi. Z kolei ubiór bazujący na garniturach i eleganckich swetrach może wskazywać, że jesteśmy osobami spokojnymi, ułożonymi, twardo trzymającymi się swoich zasad.

Trzecim elementem, który wiele o nas mówi są przedmioty materialne, którymi się otaczamy, takie jak samochód czy dom. W przypadku samochodu sytuacja jest o wiele prostsza niż w przypadku domu czy mieszkania. Samochody sportowe, rodzinne czy też biznesowe wiele mówią o kierowcach, którzy je prowadzą. W przypadku domów sytuacja jest cięższa do zaklasyfikowania, ponieważ wystrój i wygląd domu posiada ogromną liczbę różnego rodzaju zmiennych takich jak ułożenie ogrodu, kolor elewacji domu, dekoracja okien, rodzaje i kolory mebli w środku domu, kolory ścian, użyte akcesoria w kuchni czy łazience.

Wszystkie te mniej lub bardziej drobne elementy budują jedną większą całość. I to właśnie ta większa całość wpływa w dużym stopniu na to jak jesteśmy postrzegani. Dużą rolę odgrywa również fakt jak bardzo dbamy o nasz dom. Jeżeli jest on brudny, nieposprzątany i zaniedbany, to daje on od razu sygnał dla sąsiadów, że jesteśmy ludźmi niezorganizowanymi i niedbałymi. Natomiast dom, który zawsze jest czysty i świeci przykładem pokazuje, że jesteśmy pedantami i przejmujemy się opinią innych.

okragly-stol.pl