vitisit.pl

Vitisit.pl – biznes, finanse, marketing

Finanse

Korzyści z leasingu ciężarówki

Samochód ciężarowy to niezbędny element mobilny w krwiobiegu każdej firmy transportowej zorientowanej na przewóz ładunków do punktów docelowych. Trudno wyobrazić sobie place budowy lub fabryki bez sprawnie działających ciężarówek. Każdorazowo właściciele firm spedycyjnych stają przed dylematem w jaki sposób sfinansować zakup i użytkowanie samochodu ciężarowego. W tym tekście wskażemy na dobre rozwiązanie – leasing pojazdu. Przedstawimy to w perspektywie działalności spółki MAN FS, która od lat konfiguruje nowoczesne sposoby finansowania aut dostawczych i ciężarowych.  

MAN Financial Services – leasing ciężarówek

MAN FS wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu właścicieli firm transportowych, którzy poszukują szybkich i oszczędnych sposobów na finansowanie swojej floty samochodów ciężarowych. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku chęci nabycia nowych pojazdów przy jednoczesnym poszukiwaniu kosztów. 

W tym wypadku wskazuje się często na możliwy leasing samochodu ciężarowego. Pozwala to na samodzielne ustalenie wysokości rat nie obciążających nadmiernie budżetu firmy. Jednocześnie po wygaśnięciu umowy istnieje możliwość rezygnacji z dalszego użytkowania auta lub wykupu samochodu do dalszej eksploatacji. 

Dlaczego warto postawić na leasing?

Leasing samochodu ciężarowego niesie ze sobą wiele korzyści z punktu widzenia nowego właściciela pojazdu. 

Przede wszystkim takie rozwiązanie usuwa wiele ukrytych kosztów zakupu. Posiadanie floty wiąże się bowiem za każdym razem z kosztami trwałymi, a także z opłatami za holowanie, podatkami, kosztem mycia, zakupem pojazdów zastępczych, licencjami i paliwem.

Leasing natomiast zmniejsza wydatki na konserwację i naprawy. 

Leasing pomaga ponadto lepiej skoncentrować się na modelu biznesowym. Zakup nowej ciężarówki wiąże się niestety z ogromnymi kosztami początkowymi. Ponadto właściciele ciężarówek płacą podatek obrotowy i opłaty finansowe oraz tracą często kontrolę nad faktycznym wykorzystaniem swojego kapitału. Wszystkie te wydatki sumują się, a można je przecież lepiej wykorzystać do obsługi programów i zakupów, które bezpośrednio wpływają na rozwój firmy.

Last but not least, leasing ciężarówek zapewnia nowoczesność posiadanej floty. Nie ma najmniejszego problemu aby starsze i wysłużone już pojazdy zamienić na nowszy sprzęt, eliminując lub wymiernie zmniejszając koszty konserwacji. W ten sposób zadowoleni będą zarówno klienci korzystający z usług firmy transportowej, jak i sami kierowcy.

To tylko kilka powodów, dla których warto rozważyć leasing floty samochodów ciężarowych.