Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Dlaczego lepiej kupić GPS samochodowy

18 marca 2021 gps samochodowy

Nawigacja GPS może wydawać się zbędnym akcesorium. W końcu istnieją darmowe aplikacje, które wykonują te same zadania. Ciężko napisać coś równie mylnego i zgodzi się z tym każdy, kto miał przyjemność skorzystać z prawdziwej nawigacji GPS.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w nawigację GPS

Ogólnie znane jest przeznaczenie GPS’ ów. Mają wskazać drogę z punktu A do punktu B oraz pozycje odbiornika, czyli nawigacji, telefonu albo innego urządzenia, które jest w stanie odebrać tę informacje. Dzieje się to za sprawą satelitów krążących w pobliżu ziemi. To one właśnie wysyłają informacje o aktualnym położeniu odbiornika, do czego potrzebne jest stałe połączenie z kilkoma satelitami. I o ile nawigacje, szczególnie te z wyżej półki, są w stanie to zrobić bezproblemowo, umożliwiając określenie położenia nawet do 10 metrów, tak aplikacje na telefony mogą mieć tutaj pewne kłopoty. Te liczby mogą się wydawać niewielkie, ale na drodze mają naprawdę duże znaczenie.
Na korzyść GPS samochodowego przemawia ilość dodatkowych funkcji, w jakie jest wyposażony. Możliwość wybierania spośród wielu, dokładnie opisanych tras, informacje o aktualnych ograniczeniach prędkości, a nawet wskaźnik ecodriving’ u mówiący o bieżącym stylu jazdy. Inną dużą zaletą jest brak potrzeby stałego połączenia z Internetem.
Trudno jednak przeoczyć wielką zaletę aplikacji samrtfonowych. Są darmowe i właśnie z tego powodu cieszą się taką popularnością. Jest to jednak ich jedyna przewaga nad nawigacjami i szybko na światło wychodzą ich niedoskonałości. Problemy bywają na tyle duże, że korzystanie z tych aplikacji staje się niemożliwy. Należy zaznaczyć, że telefony nie zostały stworzone do nawigowania. Przede wszystkim ich zadaniem jest komunikacja z innymi ludźmi, ale posiada też masę innych funkcji. Funkcji, które wysyłają wiele powiadomień. Powiadomień, które rozpraszają i nieraz przysłaniają ekran uniemożliwiając korzystanie z nawigacji, a nawet jeden przejechany zakręt może sprawić, że trzeba będzie potem nadrabiać kawał drogi. Dlatego też, jeżeli to tylko możliwe, lepiej zaopatrzyć się w nawigację.

Prosty wybór

GPS samochodowy nie jest niepotrzebną zabawką czy zbędnym akcesorium, które można łatwo zastąpić aplikacją w telefonie. Pierwsza, dłuższa trasa z nawigacją GPS sprawia, że nie można wyobrazić sobie dalszej jazdy bez niej. Wielość i różnorodność dodatkowych funkcji oraz dokładność z jaką pracują, zdecydowanie przewyższa jedyną zaletę aplikacji. Dlatego też wybór między nimi nie powinien sprawiać trudności i zakończyć się kupnem nawigacji GPS.

studio wideo

Redakcja vitisit.pl

Vitisit – blog o biznesie, finansach, zakupach, e-commerce. Publikujemy artykuły związane z zakładaniem firmy i wiele innych. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sala bankietowa w Mazowieckim
bramy pneumatyczne
gps samochodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?