Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jakie są kamery do monitoringu zewnętrznego?

6 marca 2021 kamery do monitoringu

Podwórko wokół domu, biura czy małej firma może być odpowiednio zabezpieczone przed złodziejami. I nie chodzi tylko o alarm, ale także o przetestowany monitoring. Mając taki zamontowany system, właściciel będzie spał spokojnie. Nawet, jeśli na posesję wtargnie nieproszony gość, to można go zidentyfikować. Sprawdźmy zatem, jakie dokładnie wyróżnia się kamery do monitoringu.

Kamery do montowania na zewnątrz – czym się kierować przy ich wyborze

Zanim zdecydujemy się na sam, wymagający czasem sporo pracy, montaż, najpierw musimy określić konkretne obszary, gdzie znajdą się wszystkie kamery. Nie bez znaczenia okaże się ich liczba, a także odpowiednie warunki, jak chociażby odległości itp. Trzeba pamiętać o czymś jeszcze.

Mianowicie o tym, jak szczelne są te urządzenia i jaki jest ich poziom odporności na niesprzyjającą pogodę (różne, intensywne opady atmosferyczne). Ważne, aby kamery miały jak najbardziej wysoką rozdzielczość. Tylko wtedy da się rozpoznać twarze ludzi. Na koniec równie istotne okaże się sposób samego zasilania, a nawet przesyłania danych (nagrań itd.).

Kamery analogowe i bezprzewodowe

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy sprawdzonego systemu monitoringu. Mowa o analogowych oraz bezprzewodowych (IP) kamerach do monitoringu zewnętrznego. Te pierwsze bez problemu rejestrują obraz, a następnie przesyłają pliki do jednostki posiadającej specjalne oprogramowanie. Nie są jednak najlepszym wyborem.

Niestety ich wadą jest to, że nie mogą działać bez profesjonalnie poprowadzonego okablowania. Co więcej, muszą być podłączone do komputera. Dlatego ciekawsze rozwiązanie stanowią kamery bezprzewodowe. Nazwa IP bierze się z tego, że informacje (pliki) przesyłane są drogą internetową, przy pomocy odpowiedniego protokołu.

Konkretne rodzaje kamer zewnętrznych

Wspomnieliśmy już, że wyróżnia się kamery do monitoringu w formie analogowej i bezprzewodowej, ale podział jest także ze względu na sam kształt i zastosowanie. W takim przypadku mamy dostępne urządzenia kompaktowe przypominające prostopadłościan. Charakteryzują się mocną obudową, która zabezpiecza przed śniegiem.

Z kolei inne modele, czyli kopułowe, mają bardziej zastosowania wewnętrzne, ale śmiało można je również zainstalować tuż pod sufitem w altankach w pięknym ogrodzie. To miejsce, które też kusi potencjalnych złodziei. Jeszcze ciekawsze okażą się kamery obrotowe do kupienia w przeróżnych typach. Jak nazwa wskazuje, wyposażone są w funkcje automatycznego albo manualnego (tańsze rozwiązanie) obracania rejestratora w zasięgu 360 stopni.

studio wideo

Redakcja vitisit.pl

Vitisit – blog o biznesie, finansach, zakupach, e-commerce. Publikujemy artykuły związane z zakładaniem firmy i wiele innych. Zapraszamy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sala bankietowa w Mazowieckim
bramy pneumatyczne
gps samochodowy

Jesteś zainteresowany reklamą?