vitisit.pl

Vitisit.pl – biznes, finanse, marketing

kamera samochodowa 4k
Zakupy

Czy kamera samochodowa 4k to dobry wybór?

Ostatnimi czasy na rynku gadżetów samochodowych pojawiła się ogromna ilość najróżniejszych propozycji dla kierowców. Oprócz takich dodatków, jak rozdzielacze do zapalniczki, uchwyty do telefonów, czy też nawet odtwarzacze płyt DVD, szczególnie dużą uwagę warto zwrócić na kamery samochodowe 4k. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy warto mieć w ogóle taką kamerę w samochodzie i czy na pewno musi ona mieć rozdzielczość 4k?

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową?

Zanim przejdzie się do tego, jakimi cechami powinna charakteryzować się dobrej jakości kamera samochodowa, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego powodu warto w ogóle takie urządzenie kupować. Do czego się może ono przydać?
Stosunkowo często zdarza się tak sytuacja, gdy w wyniku kolizji lub też nieco poważniejszego wypadku, policja ma trudność w określeniu sprawcy całego zdarzenia. Może się wtedy okazać, że pociągnięta do odpowiedzialności zostanie zupełnie niewinna osoba. Kamera samochodowa, a właściwie zarejestrowane przez nią nagranie, będzie w stanie do takiej sytuacji nie dopuścić.
Co więcej, kamera może być również narzędziem do rejestrowania rekreacyjnej jazdy samochodem. Oglądanie takich nagrań zrealizowanych w bardzo przyjemnych okolicach, może być naprawdę bardzo miłe.

Jakie parametry powinna mieć kamera samochodowa?

Jak zatem widać, kamera samochodowa może mieć naprawdę wiele zalet. Jakimi jednak cechami powinna się charakteryzować? Czy faktycznie kamera samochodowa 4k to jedyny dobry wybór?
Najważniejszą sprawą w przypadku kupowania takiej kamery, jest zadbanie o to, aby nagrywała ona w możliwie jak najlepszej jakości. Na jakość nagrania składają się dwa elementy – rozdzielczość, lecz również ilość klatek na sekundę, które odpowiadają za płynność nagrania. Znacznie ważniejszą sprawą w przypadku jakości, jest w tym wypadku płynność obrazu. Z tego też powodu znacznie bardziej poleca się kupienie kamery o rozdzielczości nieco niższej, czyli np. Full HD, lecz z zachowaniem wysokiej ilości klatek, najlepiej na poziomie 60 klatek na sekundę. Pozwoli to uzyskać o wiele lepszej jakości nagranie niż w przypadku kamery 4k, lecz o niższej płynności dochodzącej do 30 klatek na sekundę.
Rzecz jasna jeśli czyjś budżet na to pozwala, poleca się kupienie możliwie najlepszego modelu, jakim z pewnością będzie kamera samochodowa 4k, rejestrująca 60 klatek na sekundę. Uzyskiwana w tym wypadku jakość będzie zwyczajnie bezkonkurencyjna. Jedyną wadą takiej kamery będzie fakt, że będzie ona dość droga. Pamiętać również trzeba, że karta pamięci do takiego modelu również może być dość kosztowna z uwagi na wymaganą bardzo dużą jej pojemność.